wtorek, 10 czerwca 2014

elegancja francja, czyli dziecięce wzory i koloryJulia patrzy na moje zdjęcia w albumie rodzinnym, takie czarno białe z fotelami z czasów PRL i zieloną wykładziną  przylepioną na amen do linoleum. Mam na sobie koszulę nocną do ziemi z zaokrąglonym kołnierzykiem i guzikami zapiętymi pod samą szyję. Stoję trzymając koszulę po bokach i przyglądam się falbankom na dole. Julia jest święcie przekonana, że to ona sama.

- Nie pamiętam tej sukienki mamo…
- Nie pamiętasz, bo nie było Cię wtedy na świecie
- Przecież widzę, że jestem...
- To jestem ja, a nie ty.
- Hę?
- No tak, zobacz, przecież nie mieszkamy tak teraz… mamy inne meble, a to zdjęcie zostało zrobione w całkiem innym miejscu.

     Po długiej konsternacji…

- Ja też lubię takie długie sukienki.
- Wiem kochanie, tylko ta w której jestem, to jest koszula nocna.

     Julia zdziwiona już była podwójnie. Nie mogła pojąć tego, że jej mama też kiedyś była dzieckiem i to tak podobnym do niej samej. A po drugie, że chodziło się wtedy spać w koszulach nocnych do samej ziemi. 

- Byłaś jak księżniczka mamo…

     Bardzo lubię to zdjęcie, bije z niego spokój i naturalność. Jak bym widziała małą dziewczynkę, która zaraz wskoczy pod kołdrę i będzie śniła o tym, że jest  księżniczką. Ten obraz tak mi się podobał, że postanowiłam uszyć Julii taką samą koszulę i zrobić podobne zdjęcie. Chciałabym, żeby poczuła ten sam spokój i miłość, którą ja czuje patrząc na siebie ze zdjęcia i na nią - przesuwającą małymi łapkami po fotografiach ze starego albumu.

     Tymczasem zostawiam Was z najnowszą sukienkową miłością mojej Księżniczki. Przed Państwem Julia w sukience „Elegancja Francja” od  Wzory I Kolory. Wuala:)
 Photos by Stand Up Fashion

sukienka - Mała Inspiracja
bluzka, getry -h&m
buty - next

11 komentarzy:

 1. Cudowne zdjęcia jestem zchwycona!!! Energia i twórczość!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne zdjęcia, takie radosne, pełne optymizmu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcia cudne ... i te stare fotografie, wspomnienia - potrafią czarować w naszych głowach niezwykłe obrazy :) , potrafią być natchnieniem dla codzienności (choć na wskroś nowoczesnej, to 'staromodność' dodaje jej tylko smaczków :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. piękne zdjęcia, tak samo jak sukienka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. śliczne zdjęcia
  zwłaszcza pierwsze... czysta magia

  OdpowiedzUsuń
 6. Wdzięczna modelka z Julii :) Cudowne zdjęcia :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiedziałam Kochanie, że masz córeczkę! :) świetnie! Bardzo bardzo Ci zazdroszczę. Ślicznie wygląda w tej sukience, uwielbiam takie tkaninowe wzorki. Widzę, że masz z nią zabawnie :) No tak, moich zdjęć z dzieciństwa już wolałabym nie pokazywać :) hahahah całuję

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz...

Choose your language

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...