niedziela, 23 września 2012

tekstylne swap party w IKEA katowice


W domu mam dwie wielkie szuflady pod łóżkiem w sypialni, które wypchane są po brzegi zapasowymi zasłonami, narzutami, poszewkami, firanami itp. Szuflady doprowadzają do pasji Mójciona, bo niestety trzeba je za każdym razem wyciągać spod łóżka, żeby wygonić koty rasy nieposprzątane. Zawsze jak te dwie szuflady wyjeżdżają na środek sypialni zastanawiam się co zrobić z ich zawartością. Firan już nie wieszam, zasłony po przemalowaniu sypialni i salonu już nie pasują itd. Ale jak to ja, chomikuję dalej na później, kiedyś coś z tym zrobię… tylko co?
Aż tu nagle zza wielkiej wody przyszło rozwiązanie… SWAP…, czyli wymianka…JJJ

Ale co to takiego ten SWAP?

SWAP to po prostu wymiana, w założeniu bezgotówkowa. A nazwa wzięła się z programu dla dzieci nadawanego w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych przez BBC. Program nazywał się „Multi-Coloured SWAP Shop” – w skrócie „SWAP Shop”. Filmowcy jeździli po wielkiej wyspie i organizowali dla dzieci imprezy, na których mogły wymieniać się zabawkami. Anglicy w tych czasach wymieniali się już prawie wszystkim. Od ubrań, przez sprzęt gospodarstwa domowego, po nieruchomości. Wtedy pewnie jeszcze nie myśleli o ekologii, ale dzisiaj SWAP Party to przede wszystkim ekologiczna i modna w obecnych czasach impreza. SWAP’ujesz  = jesteś eko. Jesteś eko, bo nic nie wyrzucasz, mniej rzeczy się marnuje i nasza piękna planeta pożyje z nami na pokładzie może trochę dłużejJJJ.
    
SWAP’ować można na wiele sposobów m.in.:
- wymieniać się tylko  na zasadzie towar za towar,
- wycenić towar i wymieniać się towarami o podobnej wartości,
- wymieniać się tylko towarem z tej samej grupy np.: spodnie za spodnie, kurtka za kurtka itp.,
- wymiana dopiero po udanej sprzedaży własnych towarów.

  A teraz wróćmy na chwilę do początku niniejszego posta i mojego chomikowego problemu, na który panaceum znalazła IKEA w Katowicach organizując imprezę SWAP’owąJJJ. Tekstylny recykling to jest to!!!

Przegrzebałam Internet wzdłuż i wszerz i okazuje się, że w Polsce będzie to pierwszy Tekstylny SWAP Party. Tym bardziej jest mi miło, że to mnie poproszono o poprowadzenie tej imprezy. Tak więc w imieniu swoim i IKEA Katowice chciałam Was oficjalnie zaprosić na Tekstylne SWAP Party w dniu 29.09.2012r. (sobota) do Ikea w Katowicach. Impreza odbędzie się na dolnym poziomie przy schodach w godzinach od 15.00 do 20.00. Więcej szczegółów na temat Tekstylnego  SWAP Party w IKEA pod linkiem TUTAJ.

UWAGA!!! „Chomiki”, które będą chciały się pozbyć sowich od lat gromadzonych zapasów wymieniając się na coś ekstra niech nie zapomną się wcześniej zarejestrowaćJJJ

A dla kogo jest w takim razie Tekstylne SWAP Party Ikea Katowice? Dla wszystkich… nie tylko dla zagorzałych chomikówJJJ A więc...
- jeśli masz ochotę na zmianę wystroju w swoim domu za niewielkie pieniądze, a może nawet za darmo, to jest impreza dla Ciebie!!!
- jeśli masz w swojej szafie zasłony, narzuty, firanki czy inne tekstylia, które światła dziennego już dawno nie widziały  - to jest impreza dla ciebie!!!
jeśli chcesz poznać fajnych ludzi i miło spędzić czas na pogaduchach w miłym towarzystwie, to jest impreza dla Ciebie!!!
- lubisz szyć lub  przerabiać? To jest impreza dla Ciebie!!! Takiej góry materiałów nie zobaczysz nawet w hurtowni tekstylnej!!!
- lubisz tworzyć coś z niczego? To jest impreza dla Ciebie!!!

    Czekam w takim razie z niecierpliwością na spotkanie z Wami w najbliższą sobotę… a tym czasem fotograficzna zapowiedź małych metamorfoz w moim domu za sprawą paczki od IKEA.

Do zobaczeniaJJJ.Photos by Stand Up FashionBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz...

Choose your language

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...